Wylinka patyczaków

Patyczaki kiedy zaczynają rosnąć, co jakiś czas muszą złożyć wylinkę. Wylinka to chitynowy pancerzyk, który nie rośnie razem z nimi i zwyczajnie co jakiś czas staje się zbyt ciasny. Każdy etap rozwoju tego owada ma swoją numerację. Patyczaki, które są świeżo po wykluciu to L1, później L2 i tak dalej. Gdy osiągną już swój właściwy rozmiar to nie mają już więcej wylinki.

Ostatnio udało mi się zaobserwować wylinkę u swoich patyczaków. To było niezwykłe widowisko. Zauważyłem, że dzień wcześniej patyczak był mało ruchliwy, a w dniu w którym złożył wylinkę dziwnie poruszał odwłokiem. Sam moment wylinki był mega interesujący. Patyczak zwisał głową w dół i powoli zrzucał pancerzyk. Oczywiście pancerzyk chitynowy zachowałem na pamiątkę, tym bardziej że to była pierwsza wylinka jaką udało mi się widzieć, ale kolejne zostawię w terrarium, gdyż zawierają one dużo właściwości odżywczych i patyczaki chętnie je zjadają.

Dowiedziałem się, że moje częste spryskiwanie wodą terrarium było dla patyczaka bardzo pomocne. Poniżej kilka zdjęć, które zrobiłem podczas wylinki.

IMG 5619


IMG 5627


IMG 5630


IMG 5632


IMG 5634


IMG 5642

Okiem natury
Oskórek pokrywający ciało owada jest najczęściej bezbarwny, a w czwartej fazie ciemnieje oraz przyjmuje zabarwienie odpowiednie dla danego gatunku.
1
Anonimowe
Mój patyczak nie chce jeść swoich wylinek. Co msm z tym zrobić?

0
Okiem natury
Nie ma reguły. Twój patyczak nie musi chcieć zjeść swoją wylinkę. To naprawdę nie stanowi problemu. Powodzenia w hodowaniu owadów. Jaki gatunek masz patyczaków?
0
Jakub
Mam pytanie co jeśli patyczak ma niesamowicie ciemną jeśli mogę to tak nazwać skórę
0
Okiem natury
Cytuj :
Dzień dobry,
Mam pytania.Zaobserwowałam,że mój patczak w dniu wylinki wisi na patyku na trzech kończynach, czy to normalne?Drugie pytanie. Co ile mam tak mniej więcej spryskiwać patyczaka w dniu lnienia?
Dziękuję za odpowiedź.Patyczak podczas linieniania nie powinien być przekładany, ani ruszany. Ten proces musi samoistnie przejść. Jeśli chodzi o spryskiwanie terrarium, to raz dziennie wystarczy. Proszę pamiętać, żeby nie pryskać w momencie linienia w samego owada, bo to go niepotrzebnie dodatkowo stresuje. W razie pytań proszę śmiało pisać :)

0
Amelka
Dzień dobry,
Mam pytania.Zaobserwowałam, że mój patczak w dniu wylinki wisi na patyku na trzech kończynach, czy to normalne?Drugie pytanie. Co ile mam tak mniej więcej spryskiwać patyczaka w dniu lnienia?
Dziękuję za odpowiedź.

0
Okiem natury
Podczas wylinki śmiało można spryskać wodą terrarium gdzie jest patyczak. Unikaj bezpośredniego spryskiwania samego owada podczas linienia
0
czeary janicki
mam pytanie.Czym można spryskać wodą patyczaka podcasz wylinki?


0

50000 Pozostało znaków


Napisz do nas

Ostatnie komentarze

Okiem natury
6 months 1 dzień

Nie ma reguły. Twój patyczak nie musi chcieć zjeść swoją wylinkę. To naprawdę nie stanowi problemu. Powodzenia w hodo ...

Anonimowe
6 months 1 dzień

Mój patyczak nie chce jeść swoich wylinek. Co msm z tym zrobić?

Anonimowe
6 months 9 days

No!!!! Rewelacja

Eliza
6 months 10 days

Prześliczny jest ten straszyk

Kamila
7 months 27 days

Przepiękne są te liśćce

Facebook