Liściec (Phyllium)

Dzisiaj kolejny fantastyczny owad z rodziny straszyków. Do złudzenia przypomina liść, dzięki czemu może być praktycznie niewidoczny dla innych owadów. Gdy ukryje się wśród liści jeżyny, trudno go znaleźć. Mowa o liśćcu,  w łacińskim jezyku móiwmy na niego Phyllium. Ten owad doskonale kamufluje się wśród drzew, a drapieżniki mają ogromną trudność, by go znaleźć. Zresztą ja też muszę się nieźle nakombinować, by go zauważyć w swoim terrarium. Owad ten, gdy poczuje zbliżające się zagrożenie, zaczyna kołysać się na boki, co wygląda bardzo ciekawie. Zdarza się, że opada bezwładnie na ziemię, ponieważ został np zbytnio podrażniony. 

Rozmnażanie liśćców odbywa się płciowo i partenogenetycznie. W dorosłym życiu owad składa (zależnie od gatunku) kilkadziesiąt - kilkaset jajeczek, a z nich wykluwają się młode liśćce.

Liściec jesienny jest jednym z najbardziej spotykanych w hodowlach owadów, ale to nie znaczy, że tylko i wyłącznie takie występują. Do tej pory odkryto kilkadziesiąt gatunków liśćców. 

4


3


2

 Chcesz zobaczyć więcej zdjęć? Wskakuj TUTAJ

Kamila
Przepiękne są te liśćce
1
Okiem natury
Dzień dobry. Samce są znacznie mniejsze a, samice masywniejsze. Samce mają skrzydła. Wejdź w zakładkę filmy i tam znajdziesz film o liśćcu. W razie pytań pisz śmiało
0
kajetan
dzien dobry mam pyatnie czy wiadomo moze jak rozpoznac płęc u liscca?

0

50000 Pozostało znaków


Napisz do nas

Ostatnie komentarze

Okiem natury
4 miesięcy

Nie ma reguły. Twój patyczak nie musi chcieć zjeść swoją wylinkę. To naprawdę nie stanowi problemu. Powodzenia w hodo ...

Anonimowe
4 miesięcy

Mój patyczak nie chce jeść swoich wylinek. Co msm z tym zrobić?

Anonimowe
4 miesięcy 8 days

No!!!! Rewelacja

Eliza
4 miesięcy 9 days

Prześliczny jest ten straszyk

Kamila
5 months 26 days

Przepiękne są te liśćce

Facebook